Kulturní a informační centrum Nové Hrady

Nové Hrady Vás vítají!

Kam za kulturou
Kam na oběd
Kam na procházku
Kam na výlet
Již brzy

Klub přátel muzea

Budete si zde moci popovídat nejen o historii Nových Hradů, ale i o historii vlastní rodiny, zjistit, jak se dělá rodový strom a případně se poradit s odbornicí paní Olgou Černou. Na uvítání se pokocháme fotografiemi starými čtyřicet let a možná se nám i leccos vybaví.
09.02.2023 Kulturně-spolkový dům

Film Jedna země, jeden domov

Volné pokračování filmu Česká Kanada z roku 2020 představuje krajinu českorakouského pohraničí a její výjimečnou atmosféru. Kamera: Christian Pfabigan (AUT), Ondřej Pumpr, Petr Miloš (CZ) Scénář a režie: Petr Pokovba
16.02.2023 Kulturně-spolkový dům

Taneční soutěž Novohradská číše, Memoriál Karla Hrušky, 43. ročník

Taneční liga Dospělí a Senioři ve standartních a latinsko-amerických tancích a postupová soutěž třídy „A“ Dospělí ve standartních a latinsko-amerických tancích. Předprodej vstupenek od 14.2. na Infocentru N. Hrady
11.03.2023 Hotel Máj

Pojďme zastavit čas

Odpočiňme u staré kašny, která pamatuje hodně příběhů, radostných i smutných. Připomeňme si, že čas je krátký a že je třeba ho využít na to, co za to opravdu stoji.

Město bez hranic

Malé jihočeské město Nové Hrady díky své poloze na Rakouských hranicích zažilo mnoh příběhů, od husitckých válek až po příchod Rudé armady. Nechybeli ami francouzi, kteří se sem nastěhovali ve velkém počtu po obdržení panstva Karlem Bonaventurou Buqvojem, ani řecké dětí, kdysi ubytované na buqvojském zamku, any ty ukrajincké, kteří se sem přistěhovali nadávno, po začátku války na Ukrajiné. Proto si také říkáme "město bez hranic" — jsme stále otevřené pro nové lide a nové příběhy, i ty Vaše.

Cestou Mozarta

Diky hystorickým okolnostem, občas i dramatyckým, Novohradsko přes staletí a války jaksi zachovalo svůj původní charakter. Zde se můžete zpomalit, vypnout mobil a vychutnat si krásu nedotknuté přírody. Právě to prý udělal slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart, který se zde na podzim roku 1767 zastavil na narozeniny Buqvojské dcery a cítil si unesený z krásy těchto míst. Takže máme na co navazovat.

Hudba zní dále

V hudebních tradicich pokračujeme ve spolupráci s významným huslistou Jaroslavem Svěceným, který se zapojil do Hudebného festivalu Jihočeské Nové Hrady. Každoročně se zde také koná taneční soutěž "Novohradská číše" a Jihočeský kytarový festival, dalsč plesy, koncertý a divadelní představení. Nechybí také výstavy místních i zahraničních umělců.