Akce skončila Foto

Výstava obrazů Lucie Novotné – Tam, do lesů

Výstava obrazů

TAM, DO LESŮ

Lucie Novotná

Vernisáž 23.3.2024 od 15 hod., Hudební doprovod akordeonistka Jana Šulistová

Výstava potrvá do 12.5.2024 a bude otevřena: st, pá-ne,10-16 h

Výstava nese název „Tam, do lesů“ a již z tohoto je patrné, co pravděpodobně uvidíte. Budou to motivy přírody a jejích jednotlivostí – lesy, staré stromy, kameny pokryté mechem, trávy v pohybu, rybníky se zrcadlením, pole a také nálada v krajině… a všechno to krásné nás bude zvát na výtvarnou procházku.

Mnoho motivů na obrazech je i z našeho kraje, z Novohradska. K novohradské krajině si Lucie Novotná našla cestu skrze velmi zajímavou osobnost, a tou je historik, spisovatel, básník a velký poutník Josef Kroutvor. Pro malířku měl velký vliv na to, aby zdejší krajinu nejen poznala, ale i navázala osobní a profesní pouto, které pak zviditelnila na mnoha obrazech.

Již z tohoto krátkého výčtu je zřejmé, že na téměř dvouměsíční výstavě v Koželužně se lze na co a z čeho těšit, a proto přijďte „za přírodou“ i do galerie. Oslavme s příchodem jara společně krásu přírody a sílu našeho zdroje pro život.                                                                                               K. Jarolímková

MgA. Lucie Koumarová Novotná (1972) je absolventkou pražské AVU a dalšího vzdělávání v ateliéru Grafika I. Prof. J. Lindovského, Intermediálního ateliéru Prof. M. Knížáka, kurzů kresby na VŠUP u prof. Borise Jirků a ak. mal. J. Řepky.

Z posledních let má na svém kontě několik samostatných výstav po celé České republice: např. „Krajinomalba“ v Egon Schiele Art Centrum v Č. Krumlově, „Z Mahlerova kraje“ v Muzeu Aleše Hrdličky v Humpolci, „Soumrak v tichu nádherném“ v GVU Havlíčkův Brod, „Ticho kamenných cest“ v divadle Kalich v Praze, „Naslouchej šumotu trav“  na zámku v Jindřichově Hradci, účast v 5. bienále grafiky, kresby a fotografie „Máchovy Litoměřice“, účast na 20.ročníku česko-německého výtvarného sympozia LABE – ELBE v Zubrnicích. Má zastoupení v soukromých sbírkách v Čechách, Německu, Švýcarsku i Rakousku.

Výstava bude otevřena do 12.5.2024, st, pá-ne, 10-16 h

Galerie Koželužna, Komenského ul. 398, N. Hrady, www.kicnovehrady.cz/GalerieKoželužna,

tel.: 602 150 208, FB galerieKozeluzna