Úvodem

Městská galerie Koželužna má za cíl prezentovat umělce a tvůrčí lidi nejen z Novohradska, podporovat výtvarné umění na „malém městě“ a spoluvytvářet místní kulturní nabídku. Budova galerie se nachází v centru města a je otevřena po většinu roku. Najdete ji cestou z náměstí k hradu, když odbočíte v ul. Komenského dle směru propagačních samostojných cedulí. Mimo výstav se zde konají i doprovodné programy, včetně komentovaných prohlídek, výtvarných workshopů pro veřejnost a tematické projekty či sympozia. Děkujeme všem, kteří se budete svou návštěvou galerie podílet na podpoře zdejšího „výtvarna“.

Aktuality

V roce 2023 budou témata výstav reflektovat a komentovat ty „věci“, které nás v polední době obklopují, ovlivňují, zraňují a mění naše životy. Výstavy proto nabídnou „protipól“, tedy odraz něhy, pohlazení, naděje, ženskosti, poezie a mateřství, aby tím rozmělnily „hrubost dnešního světa“. Alespoň tak chceme, skrze výtvarno, říci pár slov k dnešku…

(Vzhledem k tomu, že jsme změnili webovou grafiku galerie, chybí nám zde prozatím prezentace minulých výstav. Děkujeme za pochopení.)

Otevřeno

duben-červen
září-říjen

středa, pátek-neděle, 10-16 h

červenec
srpen

denně mimo podělí, 10-16 h

prosinec

adventní víkendy, 10-16 h

Individuální
prohlídky

po předchozí tel. domluvě

Výstavy 2023