Akce skončila Foto

Nevšední setkání ve všední den s Vladimírem Javorským

Nevšední setkání ve všední den

s Vladimírem Javorským

v úterý 3.10. 2023 od 19 hodin.

Vladimír Javorský - herec, zpěvák, textař a zajímavá umělecká osobnost. To vše slibuje zajímavý dialog a pohled na smysl umění z pozice umělce i tvůrce, ale rovněž pro celou společnost. Dialog jeho s námi, diváky večera.

Součástí setkání bude i představení Javorského nového debutového alba „Ještě ne“. Jsou to převážně jeho vlastní písně, které zpívá a doprovází se na kytaru nebo ukulele.

Přijďte i Vy na tento dialog, a třeba i s konkrétními otázkami. Vhodíme je do klobouku… a nabídneme je k „umělecké zpovědi“.

Akce se koná v Kulturně-spolkovém domě. Dle předprodeje bude upraven sál buď na „stolečkové“ či „koncertní“ sezení. Občerstvení v prodeji před začátkem společenského večera.

Vstupenky v předprodeji na Infocentru Nové Hrady: 150 Kč

Další info na tel: 602 150 208, 386 362 195, www.kicnovehrady.cz

O ALBU

Autorské písně Vladimíra Javorského v šansonovém hávu. Nové debutové album Ještě je zachycuje písně Vladimíra Javorského v produkční a aranžérské péči Mariana Friedla.

Vladimír Javorský je znám hlavně jako skvělý filmový a divadelní herec, který ztvárnil desítky filmových i divadelních rolích. Své publikum si ale získává i na hudební scéně. Ať už sólovými výstupy s kytarou či ukulele v rukou, nebo jako spoluhráč Miroslava Kemela na jeho koncertech a albech.

CD Ještě je je autorským debutem Vladimíra Javorského, na němž zpívá převážně vlastní písně a hraje na kytaru. Produkční a aranžérské práce se společně s lidovými flétnami, klarinetem, malým cimbálem a zpěvem ujal Marian Friedl, známý mj. díky jeho albům Beránci a vlci (2016), 11 PODOB LÁSKY (2020) či Černobílý svět (2022). Na CD dále účinkují Friedlovi dlouholetí spoluhráči Petra Jelénková (zpěv), Štěpán Flagar (klavír), Martin Kocián (kontrabas), Michal Wierzgoń (bicí). Studiový záznam sedmnácti skladeb alba vznikl v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích za zvukařské péče Petra Prokopa, mix a editace provedl Martin Kocián, mastering Broněk Šmid. Buklet doplňují ilustrace Matěje Formana, o grafickou úpravu se postarala Zuzana Vojtová.

Slovo producenta Marian Friedla:

Při zpracovávání Vláďových písní jsem se pokusil co nejvíce pochopit jeho estetické parametry a v rámci nich pak drobné intimní skladbičky rozvinout do reálných písní tak, abych v nich podtrhl jejich zvláštní nepopsatelné kouzlo. Vzniklo album, které člověka okamžitě vtáhne a provede krajinami, v nichž si odpočine od tíže dneška. Vyzařuje naději a lásku. Lze na něm zaslechnout trochu šansonu, jazzu, klasiky, folku, špetku lidové hudby východní Moravy a Slezska či world music a ještě mnohem více... Uslyšíte prostě zpívat duši Vláďi Javorského.   

Slovo Vladimíra Javorského:

Z popěvků pasáčka vepřů se díky Marianovi Friedlovi a skvělé kapele staly písničky. Tak snad vám udělají radost.