Galerie > Výstavy

Tam, do lesů / Lucie Novotná, 23.3.–12.5.2024 (+Foto z vernisáže výstavy)

MgA. Lucie Koumarová Novotná

MgA. Lucie Koumarová Novotná (1972) je absolventkou pražské AVU a dalšího vzdělávání v ateliéru Grafika I. Prof. J. Lindovského, Intermediálního ateliéru Prof. M. Knížáka, kurzů kresby na VŠUP u prof. Borise Jirků a ak. mal. J. Řepky.

Z posledních let má na svém kontě několik samostatných výstav po celé České republice: např. „Krajinomalba“ v Egon Schiele Art Centrum v Č. Krumlově, „Z Mahlerova kraje“ v Muzeu Aleše Hrdličky v Humpolci, „Soumrak v tichu nádherném“ v GVU Havlíčkův Brod, „Ticho kamenných cest“ v divadle Kalich v Praze, „Naslouchej šumotu trav“  na zámku v Jindřichově Hradci, účast v 5. bienále grafiky, kresby a fotografie „Máchovy Litoměřice“, účast na 20.ročníku česko-německého výtvarného sympozia LABE - ELBE v Zubrnicích. Má zastoupení v soukromých sbírkách v Čechách, Německu, Švýcarsku i Rakousku.

vernisáž v sobotu 23.3. od 15 h
hudební doprovod akordeonistka Jana Šulistová

Krajina zobrazená olejomalbou, akvarelem, pastelem. Příroda jako zdroj radosti, síly a štěstí. Motivy a inspirace pro obrazy jsou i z Novohradska, z krajiny starých lesů a poutníků.

březen-květen / st, pá-ne 10-16 h / individuální návštěvy dle telefonické domluvy