Galerie > Výstavy
Dítě - Michaela Kročáková
Dítě - Michaela Kročáková

Výstava fotografií „Naděje“, Michaela Kročáková, 5.-31.5.2023

Výstava je výběrem ze tří fotografických projektů M. Kročákové: Vyprávěj potichu, Já v tom vidím pohádku a Ve svých dcerách.

Zahájení výstavy bude 5.5.2023 od 18 hod.

Úvod k výstavě: „Naděje se živí představami budoucích možností. Pracuje s nimi v obrazech myšlenkové fantazie. Je to cit, v jehož horizontu vystupuje budoucnost jako pole skutečných hodnot, k nimž člověk lne. Nejsilnější cit patří rodině a dětem. V nich vidíme svoji naději, své pokračování. Při hrozící krizi naděje otevírá bránu novým tvůrčím a sebezáchovným možnostem. Z posledních tří souborů, na kterých pracuji, jsem vybrala fotografie se společnými prvky, značící naděje. Žijeme v době, kdy je potřeba živit své představy nadějí, otevřít mysl a nitro nejhlubší."

Fotografii se věnuje od roku 2007, kdy se jejím prvním námětem stala krajina v okolí města Lomnice nad Lužnicí, odkud pochází. V letech 2010 – 2012 se pro ni stal velkým tématem autoportrét. V roce 2011 získala 1. cenu ve fotografické soutěži týdeníku INSTINKT o nejlepší akt roku (porota Daniela Mrázková a Robert Vano). Po narození první dcery, po roce 2012 se začala zajímat také o inscenovanou a konceptuální fotografii. V roce 2017 získala ocenění v otevřené výzvě (Open call) festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě za projekt Vyprávěj potichu. Po celé tvůrčí období se zabývá také reportážní fotografií. Má za sebou několik skupinových i samostatných výstav, významnější z nich proběhla v březnu roku 2022 ve Středoevropském domě fotografie v Bratislavě. V roce 2021 byla vybrána Českou televizí pro projekt „Fotografové v hledáčku“. Nyní studuje na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě, Slezské univerzity, žije v podhůří Novohradských hor a fotí převážně své tři dcery.

web: www.michaela-photo.com

Výstava bude zahájena 5.5.2023 od 18hod.

Foto z výstavy