Galerie > Výstavy
Postřižiny - K. Ašenbrennerová

Výstava obrazů a fotografií „Za vším hledej SLOVO“, 4.6.-31.7.2023

Kateřina Ašenbrennerová, Jitka Hilská, Eva Němcová, Marie Králová a Květa Jarolímková

Skupinová výstava tvůrčích žen, které jsou inspiračně propojeny s mluveným, psaným či zpívaným slovem. Výstava bude zahájena v neděli 4.6.2023 od 14 hodin. Zveme na výstavu všechny vnímavé a milé lidi, pro které je SLOVO nejen svaté...

Kateřina Ašenbrennerová - Její obrazy se nezakládají na nějakém skutečném pohledu, přesto je v nich všechno, co je kolem nás, pokud se dobře díváme – popraskaná omítka, šero v zahradách, záhyby látek nebo věta v písničce. Nic nového nevymýšlí a o svých obrazech hovoří jako o „vymalovánkách nalezených obrázků a příběhů“. Maluje olejovými barvami na plátno, barvy nevrství, ale roztírá, stínuje a čeká, co se v malbě objeví a jemným štětečkem čaruje drobnosti a detaily. Nejvíc miluje barvu zlatou, která je skutečně pro její obrazy typická.

Jitka Hilská - Pro její malování je důležitá inspirace, konkrétní zážitek nebo zadané téma. Velmi důležitým zdrojem jsou pro ni setkání, která znamenají souznění. Byla, a stále to je poezie, především básně Jana Skácela a Bohuslava Reynka, může to být ale i píseň, hudba, tanec... Dále jsou to okouzlení a emoce, které zažívá při toulání přírodou, ať už po známých místech nebo na cestách po Čechách i v cizině. V neposlední řadě to je úžas a fascinace geniálním dílem, jaký v ní vyvolává monumentální sakrální architektura Santiniho a Dienzenhoferů.

Eva Němcová, Marie Králová - Dvě mladé ženy spojuje mnoho let přátelství a zájem o fotografii. Nafotily spolu velké množství snímků přírody, dětí, zátiší i sebe navzájem. Z jejich citlivých a čirých fotografií vznikla před několika lety výstava v galerii Koželužna, která měla velmi kladný ohlas u návštěvníků a zároveň byla silně inspirativní k napsání básní. Spojením fotek a poezie Květy Jarolímkové vznikla navzájem provázaná Fotopoezie.

Foto z výstavy