Úvod  /  Budoucí akce BudoucíMinulé

Nevšední setkání ve všední den s Vladimírem Javorským

Vladimír Javorský - herec, zpěvák, textař a zajímavá umělecká osobnost. To vše slibuje zajímavý dialog a pohled na smysl umění z pozice umělce i tvůrce, ale rovněž pro celou společnost. Dialog jeho s námi, diváky večera.
Již brzy

Jihočeský kytarový festival

Festival nabízí všechny akce a koncerty i pro širokou veřejnost. V propozicích nabízíme účastníkům dvě možnosti účasti na celém festivalu, jednotlivé vstupenky lze zakoupit na místě. Vzhledem ke kapacitám sálů doporučujeme předchozí rezervaci. Vystoupení jsou hojně navštěvována, a to zejména pro svou dramaturgickou kvalitu a pestrost, zajímavost a zvučnost jmen kytarových hvězd.
05.10–08.10.2023 Kulturně-spolkový dům

Koncert Libor Šmoldas NYC Trio

Ve svém newyorském triu se náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas představuje s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Hudba je plná energie a instrumentálního mistrovství. 

Přednáška Michala Morawetze

Přednáška o záchraně města mladou zpěvačkou mezi vyprávěním a fakty.

Novohradské podzimní slavnosti Oldřicha I. z Rožmberka

Vedle tradičního sokolníka nebudou ani letos návštěvníci ochuzeni o hraný příběh v němž se setkají jak se samotným Oldřichem, tak s jeho souputníky. Nebudou chybět ani šermířská vystoupení či hry pro děti. Součástí vstupného na slavnosti je jedna libovolná prohlídková trasa zdarma. 

Prohlídky v Buquoyské hrobce

Speciální podzimní prohlídky budou probíhat 28. října od 10 do 15 hodin. Začátek poslední prohlídky je ve 14 hodin.
28.10.2023 Buquoyská hrobka
Open

Výstava ojedinělých výšivek „Měkké, čisté, mobilní“, Eva Volfová

Eva Volfová je výtvarnice, grafička, ilustrátorka, učitelka výtvarky, autorka edukačních programů, lektorka grafických technik a vytrvalá podporovatelka těch, kteří se chtějí naučit pracovat s jehlou a nití. Zahájení výstavy 24.9.2023 od 14 hod
Open

Novohradské osobnosti

Výstava významných osobností pocházejících z Nových Hradů a přilehlého okolí.